Jak se kupuje byt?

07.06.2017

Tentokráte nabereme vodu z jiného soudku, ve kterém se také pohybuji. Svět úvěrů a hypoték je soudek jistě zajímavý, pojďme se podívat na jeden případ ze života.

Jeden bonitní člověk se rozhodl koupit nemovitost v matičce Praze. Dostatečnou finanční hotovost měl, ale nechtěl investovat všechny peníze do nemovitosti a tak se rozhodl vzít hypoteční úvěr. Banky nad jeho výpisem z účtu jásaly i pohled na jeho osobu do bankovních registrů sklidil ovace. Vše bylo nachystáno ke schválení, šampaňské bylo nachystáno, ale špunty z něj nelétaly. Schvalovatel na centrále banky, kde jinde než v Praze, se rozhodl, že klientovi nic nedají. Klinet vyšel ve schvalovacím procesu, jako rizikový. Dosud splácí všechny úvěry a půjčky, ale v jedné z jeho firem byl udělán špatný odvod na zaměstnance. Nedoplatek byl splacen sice včas, ale státní instituce o tomto zapomněla vyrozumět a tak tisícový dluh stále vysel jako Damoklův meč. Přišlo vysvětlení ze strany klienta. Zaslal bance i tok financí, jak a kdy splatil a bylo jasné, že klient nepochybil. Banka však rozhodla a hotovo! Konec! O klienta se pokoušel infarkt. Nač však stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Klienta jsem "resuscitoval" a vše vyřídil v jiné bance, kde měli pro tuto maličkost pochopení.

Byt v Praze klient tedy získal a i to šampaňské otevřel. 

Co z toho plyne? 

I v bankách pracují jen lidé a jedno špatné rozhodnutí, jednoho člověka, v jedné bance se nemusí brát jako definitivní. Nikdy se člověk nemusí vzdávat, jen musí vědět, kde a na koho se obrátit. 

Jsem tu pro vás a proto pokud řešíte své bydlení, případně Vám končí fixační období, obraťe se na nás k nezávaznému setkání.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky