Povinné ručení zlevňuje

17.10.2017

Několik pojišťoven se rozhodlo zlevnit povinné ručení, pokud splníte několik podmínek. Podívejte se, co se stalo nového v září 2017. 

Allianz pojišťovna spustila novinku, v rámci které vám sníží cenu pojištění, pokud vozíte v autě děti. Pokud podmínku splňujete a sjednáte si u pojišťovny zákonné pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel, budete mít výslednou cenu nižší o 5 %. Podle dlouhodobých statistik je riziko havárie u řidičů s dětmi přibližně o pět procent nižší, než u ostatních řidičů. 

AXA pojišťovna spustila k testování mobilní aplikaci s názvem AXA Drive. Ta je k dispozici pro operační systém Android a iOS a využívat ji mohou i ti, co nemají u pojišťovny žádný produkt.

Aplikace slouží k tomu, aby vyhodnocovala váš styl jízdy. Proto nepřetržitě během jízdy sbírá data o nebezpečných manévrech. Mezi ty se počítá prudké zrychlení, brzdění, zatáčení, překračování povolené rychlosti, ale i agresivní jízda v místě, kde je zvýšené riziko nehod. Poté, co jízdu ukončíte, vám poskytne zpětnou vazbu i s doporučením, jak jezdit bezpečněji.Pokud bude aplikace vyhodnocovat opakovaně vaše jízdy jako bezpečné, může vám pojišťovna nabídnout slevu na povinném ručení. Aplikace byla spuštěna pod záštitou společnosti BESIP a využívá hardwarové výbavy mobilních telefonů, jako například akcelerometru, gyroskopu a GPS modulu.

Vlastníte vozidlo a hledáte optimálnější řešení pro zákonné pojištění, obraťte se na nás.